פיורלי

כמה עובדות על מסנן פיורלי מבית שי סחר.......
שי סחר חולקים עמכם סודות שמתחרינו היו מעדיפים שתדעו כמה שפחות/ לא לגלות....
מה הופך את מסנן "פיורלי" מבית "שי סחר" למסנן האיכותי ביותר המוצע כיום?

 
סנן קו "פיורלי " מבית "שי סחר" מכיל את החומרים הטובים והאיכותיים בעולם כאשר אחד מהם הינו פחם קוקוס שטוף חומצה והשני הוא סלואופוס המקורי.
אז מהו פחם קוקוס שטוף חומצה?
לפחם קוקוס שטוף חומצה רמת אפר של פחות מ 1% , משמעות הדבר היא שכבר לאחר שטיפה של ליטרים בודדים הוא מתחיל לספוח כלור וזאת לעומת פחם קוקוס רגיל שמצריך הזרמה של כמות מים גדולה משמעותית עד שהוא מתחיל לספוח אליו כלור וכימקלים ומכאן, שפחם קוקוס שטוף חומצה הינו הפחם בעל רמת הספיחה הטובה והמהירה ביותר לכלור וכימיקלים.
 
איך למעשה בודקים ספיחת כלור ומה הוא המדד לכך?
בדיקת ספיחת כלור נעשית באמצעות שימוש במדד היוד (יכולת תאי הפחם לספוח יוד, כלומר, שטח הספיחה, נותן לנו מדד באשר לאיכות הפחם), כך שככול שנקבוביות הפחם נקיות יותר יכולת הספיחה שלו טובה יותר  וכך טעם המים משתפר פלאים
יש לציין כי רמות הפחם המוגדרות ברחבי העולם הינן 200 –  1200 (מ"ג לגרם), ככל שריכוז הפחם גבוהה יותר כך ספיחת הכלור וכימיקלים גבוהה יותר.
מנתוני מעבדה ובדיקות שנערכו נמצא כי פחם הקוקוס שטוף החומצה בו נעשה שימוש בסנני "פיורלי" הוא מהגבוהים ביותר ועומד על כ- 1150 מ"ג לגרם!
מכאן שמדובר ברמה הגבוהה ביותר לספיחת כלור וכימקלים .
 
מהו סלואופוס ?
סלואופוס הינו השם המסחרי לחומר הכימי פוליפוספט בשיחרור איטי המשחרר 7 מ"ג לליטר מים, אשר לו תפקיד משמעותי בשמירה על רמת אבנית נמוכה. התהליך מתרחש כאשר החומר בא במגע עם מים כך שככל שהחיכוך עם המים גדול יותר כך רמת האבנית נמוכה יותר.
למיקום הסלואופוס בסנן המים חשיבות גבוהה גם כן, כיוון שעליו להמנע ממגע עם הפחם הקיים אף הוא בסנן. מגע בין השניים מונע חיכוך מירבי ובכך לא יעיל במניעת אבנית.
על כן, על הסלואופוס בסנן להיות ממוקם כשלב האחרון בסוף הסנן (בסמוך ליציאת המים מהסנן) בכדי להמנע ממגע עם הפחם ובכך לאפשר חיכוך רב ככל הניתן עם המים המועברים בו. את הדבר ניתן לבדוק בכל סנן מים ע"י פתיחתו.
אם כן, מדוע יצרנים שונים ממקמים בסנן המים את הסלואופוס לפני מיקום הפחם או לחלופין מערבבים את הסלואופוס עם הפחם?
הדבר נובע מכך ששימוש בחומר הסלואופוס שאינו מקורי גורם לשחרור הסיד במים (כיוון שאינו משתחרר בצורה איטית), ובכך המים יוצאים לבנים ולמעשה ע"י ערבוב הסלואופוס החלופי עם הפחם או הנחתו לפני הפחם הם מונעים את הלבנת המים אך בד בבד, איכות המים ירודה והסנן אינו מסייע במניעת אבנית.
לאור נתון משמעותי זה, בוחרת חברת "שי סחר" לעשות שימוש בחומר הסלואופוס  המקורי  בסנן ה"פיורלי" שמייצרת תוך הקפדה על דחיסות גבוהה ככל הניתן במטרה ליצור חיכוך רב ובכך רמת האבנית תהיה נמוכה יותר.
במסגרת יצור סנני "פיורלי", נעשה שימוש בחומר הסלואופוס המקורי, המיוצר בארה"ב בתנאים מחמירים ע"י יצרן בלבד, נמצא כי שימוש בחומרים אחרים מקבילים המבקשים לתת מענה דומה אינם משתווים באיכותם לחומר המקורי וכאן שלא מונעים אבנית.  
 
ישנם מספר סננים יחודיים המיוצרים ומשווקים כיום באופן בלעדי  ע"י "שי סחר":
  • מסנן "פיורלי"-  מכיל כ-120 גרם פחם קוקוס שטוף חומצה ברמת 1150 מ"ג לגרם וכ- 65 גרם סלואופוס מקורי כשלב אחרון במסנן.
  • מסנן c301" "- מכיל כ-120 גרם פחם קוקוס רגילברמת  900 – 1000  מ"ג לגרם וכ-30 גרם סלואופוס מקורי כשלב אחרון במסנן.
  • מסנן "פיורלי ביג"- מכיל כ- 250 גרם פחם קוקוס שטוף חומצה וכ-85 גרם סלואופוס מקורי כשלב אחרון במסנן.
 
0
דף הבית